Marek Migalski Marek Migalski
503
BLOG

Rozliczenie

Marek Migalski Marek Migalski Polityka Obserwuj notkę 99

 

Marek Migalski - aktywność poselska po pierwszym roku kadencji Parlamentu Europejskiego 2009-2014

 

 

Statystyki:

  • interpelacje złożone do Rady i Komisji Europejskiej: 37,
  • wystąpienia na sesji plenarnej: 17,
  • sygnowane rezolucje: 14,
  • akty prawne w ramach prac tzw. cienia w Komisji Kultury i Edukacji: 5.

 

 

Główną komisją parlamentarną, w której w pierwszym roku mojej pracy parlamentarnej zasiadałem była Komisja Kultury i Edukacji. W jej ramach zostałem wyznaczony jako tzw. poseł cień z ramienia grupy ECR do prac nad kilkoma aktami. Znajdują się wśród nich: raport “Europeana – kolejne kroki”, raport „Forum UE do spraw dialogu środowisk akademickich z przedsiębiorcami”, raport „Dziennikarstwo i Nowe Media – tworzenie strefy publicznej w Europie”, opinia “Strategia i2010 – kolejne kroki”, opinia „Promowanie dostępu młodych ludzi do rynków pracy”. W ramach prac w Komisji Kultury zaangażowałem się szczególnie w monitorowanie raportu dotyczącego dziennikarstwa i nowych mediów. W mojej opinii raport ten w istotny sposób narusza wolność mediów i ingeruje w niezależność dziennikarską. Raport został przegłosowany w Komisji Kultury, we wrześniu zostanie z kolei przedstawiony na sesji plenarnej. Bedę próbował wówczas przeforsować kolejne poprawki do raportu.

           Zasiadam w Delegacji do komisji współpracy parlamentarnej UE-Rosja, w ramach której przygotowałem oświadczenie o katastrofie smoleńskiej. Zostało ono przyjęte przez Delegację w maju 2010 roku. W oświadczeniu mowa jest o Katyniu jako zbrodni wojennej o charakterze ludobójczym. Przyjęcie tego oświadczenia przez organ instytucji międzynarodowej jest wydarzeniem precedensowym. Do tej pory żadna organizacja nie mówiła o wydarzeniach katyńskich w kontekście ludobójstwa.

Jako poseł zastępca uczestniczyłem w pracach Komisji Rozwoju Regionalnego, Delegacji do spraw stosunków z Białorusią oraz Delegacji do Zgromadzenia parlamentarnego EURONEST. Jestem również członkiem kilku tzw. intergrup, w ramach których europosłowie reprezentujący różne opcje polityczne starają się rozwiązać problemy z danej dziedziny. Pracuje w intergrupach Media, Urban, Przyjaciele Wolnego Iranu, Tybet, Dobrostan Zwierząt a także Pogodzenie Europejskich Historii. Polska delegacja w grupie ECR powierzyła mi również odpowiedzialną funkcję swojego rzecznika prasowego.

Istotnym narzędziem mojej pracy poselskie przez ostatni rok były interpelacje poselskie. Należę do polskich eurodeputowanych, którzy złożyli najwięcej zapytania do Komisji i Rady. Najwięcej z nich dotyczyło polityki wschodniej Unii Europejskiej oraz praw człowieka Kilkanaście razy interweniowałem w sprawie łamania praw białoruskiej oraz rosyjskiej opozycji, broniąc takich organizacji jak Związek Polaków na Białorusi czy Memoriał. O przypadkach łamania praw człowieka informowałem również Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, Wysoką Przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton oraz szefów delegacji wnioskując o interwencję. Istotne interpelacje dotyczyły również bezpieczeństwa energetycznego Europy, praw polskiej mniejszości na Litwie, Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych oraz wyrównania poziomu dopłat bezpośrednich dla rolników w UE.

Podczas debat na sesji plenarnej zabierałem głos w kwestiach raportów Komisji Kultury i Edukacji oraz praw człowieka. Spośród najważniejszych debat z moim udziałem należy wyróżnić te dotyczące umowy SWIFT, szczytu UE-Rosja w Sztokholmie, umowy akcesyjna Unii Europejskiej do Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych oraz polityki UE wobec obrońców praw człowieka.

Jestem współsygnatariuszem 14 rezolucji w Parlamencie Europejskim, spośród których wyróżnić należy te dotycząc powodzi w krajach Europy Środkowej, wyników szczytu UE-Rosja oraz sytuacji społeczeństwa obywatelskiego i mniejszości narodowych na Białorusi,

Ważnym projektem, w poparcie którego zaangażowałem się była deklaracja dotycząca jak najszybszej finalizacji budowy międzynarodowej trasy łączącej Polskę, Czechy i Austrię. Popierając redukcję kosztów utrzymania trzech siedzib Parlamentu Europejskiego, dwukrotnie interweniowałem w sprawie likwidacji siedziby w Strasburgu. Jednym z istotniejszych projektów, w które zaangażowałem się podczas pierwszego roku swojej pracy w Parlamencie Europejskim było uchwalenie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmami. Projekt w chwili obecnej czeka na decyzję Konferencji Przewodniczących.

 

Działalność biura Posła do PE dra Marka Migalskiego

wrzesień 2009 – lipiec 2010

 

1.    Kurs samoobrony dla kobiet – od 6 listopada 2009

Patronat medialny – Życie Bytomskie, współpraca – KM Policji i Straż Miejska w Bytomiu.

Zajęcia prowadził Andrzej Kaczmar.

 

Inauguracja – konferencja „Bronię się sama” – 24 października 2009.

Cykl ośmiu bezpłatnych zajęć dla kobiet w Bytomiu – Suchej Górze – obejmowały one praktyczną naukę technik samoobrony oraz część teoretyczną, na którą składały się krótkie wykłady z prawa i psychologii.

Udział w kursie wzięło około 30 kobiet.

 

2.    „E-Parlament Europejski bez tajemnic” – 30 października 2009.

Konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych regionu rybnickiego i raciborskiego.

Konkurs miał za zadanie propagowanie wiedzy na temat UE za pośrednictwem Internetu
i jego zasobów. Laureaci w nagrodę pojechali na wycieczkę do PE do Brukseli.

 

3.    Konkurs historyczny „Szukamy Bohaterów” – od 15 listopada 2009.

Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z woj. śląskiego.
Patroni: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Katowicach,
Muzeum Wojska Polskiego, Kuratorium Oświaty w Katowicach,Uniwersytet Śląski w Katowicach,
Patroni medialni:
TVP Historia,TVP Katowice,Polskie Radio Katowice,MM Silesia,Gazeta Polska,Niezależna.pl, Dziennik Zachodni Polska the Times.

 

Konkurs rozpoczął się 15 listopada konferencją prasową oraz przejażdżką zabytkowym tramwajem na trasie Katowice Rynek-Chorzów Rynek.

 

Na konkurs nadesłano około 80 prac z terenu całego województwa śląskiego.

 

Promocja konkursu odbywała się poprzez stronę internetową oraz media.

Nagrodą w konkursie były wycieczki do Brukseli.

 

Powstał specjalny wideoklip dot. konkursu, emitowany w TVP Katowice, dostępny jest również na stroniewww.migalski.pl w dziale Projekty.

 

Wycieczka do katowickiej siedziby IPN-u dla wszystkich uczestników konkursu w dniach:

12 marca, 16 marca i 30 marca- udział wzięło około 30 grup z różnych szkół.

Program wizyty zawierał: wykład na temat działalności IPN, film o działaniach bezpieki w Polsce oraz zwiedzanie wystawy „Oczy i uszy bezpieki” w dawnym areszcie KM MO w podziemiach budynku.

 

4.    Mini-konkurs wiedzy o Unii Europejskiej – listopad 2009.

Quiz opublikowany na stronie internetowejwww.migalski.eu

Laureaci wyjechali na wycieczkę do Brukseli.

 

5.    Mini-konkurs wiedzy o Henryku Sławiku – listopad 2009.

Quiz opublikowany na stronie internetowejwww.migalski.eu

Laureaci wyjechali na wycieczkę do Brukseli.

 

6.    Mini-konkurs wiedzy o ECR – listopad 2009.

Quiz opublikowany na stronie internetowejwww.migalski.eu

Laureaci wyjechali na wycieczkę do Brukseli.

 

 

7.    Wycieczka do Brukseli – 4-9 grudnia 2009.

Wycieczka do Brukseli dla uczestników konkursów oraz osób, które pracowały w sztabie wyborczym (w sumie 50 osób).

W programie znalazło się m.in.: zwiedzanie Brukseli i Brugii, wizyta w Parlamencie Europejskim, Stałym Przedstawicielstwie RP przy UE oraz Biurze Regionalnym Województwa Śląskiego.
Uczestnicy spotkali się z Posłem dr. Markiem Migalskim.

 

8.    Konferencja „Media w Polsce 1989-2009” – 11 grudnia 2009.

Konferencja inaugurująca Europejską Akademię Mediów w Oku Miasta w Katowicach oraz bankiet w Longman Pub w Katowicach.

 

Konferencja składała się z trzech paneli tematycznych:  

·        Media lokalne ich rola polityczna i publiczna, z udziałem Wiolety Niziołek, Marka Czyża, Marcina Zasady, Krzysztofa Karasia i Tomasza Heryszka

·        Informacja- czy wszystko jest na sprzedaż? z udziałem Doroty Gawryluk, Marka Błońskiego

·        Publicystyka – pomiędzy obiektywizmem a niezależnością z udziałem Bronisława Wildsteina, Piotra Zaremby, Rafała Ziemkiewicza

 

9.    Wsparcie odbudowy pomnika Henryka „Bartka” Flamego – od stycznia 2010.

Akcja we współpracy ze Związkiem Żołnierzy NSZ Podbeskidzie oraz IPN Katowice.

 

Rozpropagowanie akcji zbierania funduszy na odbudowę zdewastowanego pomnika, poświęconego 167 żołnierzom oddziału Narodowych Sił Zbrojnych kapitana Henryka Flame ps. "Bartek".

 

10. Obchody XX rocznicy rozwiązania PZPR – 30 stycznia 2010.

Akcja pracowników biura we współpracy z działaczami PiS.

Obchody zorganizowano na Placu Sejmu Śląskiego 1 pod budynkiem Filologii Śląskiej UŚ, dawnym gmachu komitetu Wojewódzkiego PZPR.Uroczystość składała się z kilku punktów: odsłonięto autorską tablicę ku czci studentów NZS i działaczy KPN, którzy okupowali dawną siedzibę PZPR, rozdawano ulotki opowiadające historię okupacji budynku Filologii Polskiej UŚ, a także wysłano do władz SLD "paczkę niedoborów" z produktami, których z winy PZPR przez 50 lat Polakom brakowało. Do paczki dołączono list z apelem do władz SLD o rozwiązanie partii.

 

11. Wsparcie akcji władz Jaworzna w sprawie autostrady A4 –rozpoczęta 5 lutego 2010.

Prośba o udostępnienie informacji publicznej celem wyjaśnienia kontrowersji, dotyczących kulisów umowy w sprawie autostrady A4.

 

Dr Marek Migalski wystosował dwa Wnioski o udostępnienie informacji publicznej w zakresie części zapisów podpisanych umów.

List do Posła PiS Grzegorza Tobiszowskiego, z prośbą o interwencję, kontakt z mediami, sporządzenie pozwu.

 

12. Pikieta w obronie członków ZPB – 16 lutego 2010.

Demonstracja poparcia działań członków ZPB oraz sprzeciw wobec poczynań władz Białorusi przed Urzędem Wojewódzkim w Katowicach. Przekazanie na ręce Wicewojewody Matusiewicza listu do Premiera Tuska z apelem o podjęcie skutecznych działań w obronie polskich działaczy mniejszościowych na Białorusi.

 

13. Kawa z politykiem– 26 lutego 2010 W spotkaniu inaugurującym cykl spotkań „Kawa z politykiem” udział wziął Poseł do PE Paweł Kowal. Spotkanie odbyło się w gmachu Biblioteki Miejskiej w Jaworznie. Tematem spotkania była polityka wschodnia UE.

 

14. Akcja pomocy dla Przystani Ocalenie – luty 2010.

Apel o wsparcie finansowe dla przytuliska dla zwierząt w Ćwiklicach pod Pszczyną.

Pieniądze mają być przeznaczone w pierwszej kolejności na wykupienie gruntów (które pożytkowane są między innymi na pastwisko dla koni).

 

15. Akcja mająca na celu pozyskanie Camerimage dla Śląska – od lutego 2010.

W związku z problemami organizacyjnymi, które napotkali organizatorzy festiwalu w Łodzi poczynione zostały starania o przeniesienie tego festiwalu na Śląsk. Rozesłano listy
do prezydentów miast aglomeracji, by poparli inicjatywę oraz do Dyrektora Festiwalu
z propozycją zorganizowania Camerimage na Śląsku. O inicjatywie zostały poinformowane media. Dr Migalski otrzymał wiele odpowiedzi w tej sprawie, między innymi od dyrektora festiwalu oraz przewodniczącego GZM-u Piotra Uszoka.

 

16. Europejskie Forum Mediów- projekt skierowany do dziennikarzy lokalnych, studentów dziennikarstwa i wszystkich zainteresowanych problematyką mediów.

Cykl składał się z 5 spotkań, były to: warsztaty z prawa prasowego i autorskiego z profesorem Piotrem Stecem z Uniwersytetu Opolskiego oraz spotkania z czołowymi publicystami: Piotrem Zarembą, Rafałem Ziemkiewiczem i Łukaszem Warzechą.

 

17. Twój pomysł na projekt –projekt skierowany do wszystkich, którzy mają pomysł na akcję której tematyka związana byłaby z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, szeroko rozumianej  problematyki społecznej, historycznej bądź kulturalnej ze szczególnym uwzględnieniem naszych sąsiadów zza wschodniej granicy;  Rosji, Ukrainy i Białorusi. Autor najciekawszego pomysłu, będzie miał możliwość jego realizacji we współpracy z pracownikami biura dra Marka Migalskiego.

 

18. Walczymy o wolność dla Ivana Mikhailau- białoruskiego więźnia sumienia -13 marca została zorganizowana pikieta w obronie białoruskiego studenta skazanego na trzy miesiące więzienia za odmowę odbycia służby wojskowej oraz dodatkowo relegowanego ze studiów.
Pikieta odbyła się na katowickim Rynku: dr Marek Migalski wygłosił przemówienie oraz wystosował apel o podpisywanie się pod petycją w obronie Białorusina. Następnie petycja została wysłana do prezydenta Łukaszenki.

 

19. Akcja Wielkanocna- Pomóż Weteranom AK – akcja we współpracy z wrocławskim stowarzyszeniem Odra-Niemen. Zbierana była żywność dla 80 weteranów AK na Białorusi. Apele z prośbą o pomoc zostały rozesłane do prezydentów, wójtów i burmistrzów miast i mediów lokalnych. Odbyła się również zbiórka żywności w sklepach Społem- Zenit i Skarbek- oraz Carefour Express w Katowicach. Akcja została przeprowadzona we współpracy z: młodzieżą z organizacji ZS „Strzelec”, OSW oraz Światowego Związku Żołnierzy AK (okręg Śląsk).

 

20. Konkurs „14 czerwca” – konkurs skierowany do studentów historii na scenariusz lekcji wychowawczej na temat martyrologii Polaków w niemieckich obozach koncentracyjnych. Konkurs miał między innymi na celu uczczenie przypadającej w tym roku 70 rocznicy pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz.

 

 

21. Formuła 1 w Katowicach? – happening dra Migalskiego na katowickim Rynku
Odpowiedź dra Marka Migalskiego na propozycję wojewody Zygmunta Łukaszczyka, która zakładała budowę toru F1 na Śląsku. Europoseł poradził Wojewodzie, aby zajął się bieżącymi sprawami, natomiast zespół dra Migalskiego namalował symboliczny tor przeszkód na katowickim rynku.

22. Przy biurze dra Marka Migalskiego działa Poradnia Prawna, w której darmowych porad udzielają studenci Wydziału Prawa UŚ.

 

23. Akcja zbierania podpisów pod podziękowaniami dla prezydenta Gruzji.
Wiele głów państw odwołało swoje uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Lecha Kaczyńskiego tłumacząc to trudnościami w ruchu lotniczym nad Europą. Jednym z nielicznych wyjątków okazał się Prezydent Gruzji, który doleciał do Krakowa kilkukrotnie zmieniając loty.

W czasie trzech tygodni udało się zebrać 2340 podpisów pod listem z podziękowaniem kierowanym do prezydenta Saakaszwilego. Akcja została zauważona przez Rzeczpospolitą i Onet.pl oraz krakowskie wydanie Gazety Wyborczej.

 

24. Finał konkursu Szukamy bohaterów 24 kwietnia nastąpiło uroczyste zakończenie konkursu, połączone z otwarciem pierwszej części malowidła ściennego przedstawiającego sylwetki 9 śląskich bohaterów. W uroczystości udział wzięło 150 uczniów i nauczycieli, przedstawiciele urzędu miasta i PKP. Wydarzenie zostało zrelacjonowane przez, Silesia TV, TVP1, Dziennik Zachodni, Radio EM oraz Radio Katowice.

     

25. Konkurs internetowy wiedzy o Lechu Kaczyńskim.Za pośrednictwem strony internetowej został przeprowadzony konkurs internetowy – główną nagrodą była wycieczka do Brukseli.

 

26. Akcja pomocy domowi dziecka na Ukrainie.Biuro prowadzi akcję wsparcia dla powstającego na Ukrainie domu dziecka. Placówka powstaje dzięki staraniom polskich Księży Pallotynów w Biłohirji w województwie Chmielnickim, gdzie nie ma żadnego domu dziecka, a liczba porzuconych i osieroconych dzieci wciąż wzrasta.

 

27. Wycieczka do Brukseli   4-9 maja 2010

50 laureatów konkursu „Szukamy bohaterów” miało okazję poznać funkcjonowanie instytucji europejskich oraz zwiedzić najważniejsze belgijskie miasta: Brukselę, Brugię i Antwerpię.

Uczestnicy wycieczki spotkali się z drem Markiem Migalskim.

 

28. Solidarność i jej wartości 30 lat później. W roku 2010 przypada 30-sta rocznica podpisania porozumień sierpniowych. Dr Marek Migalski wraz z Zarządem Regionu Śląsko – Dąbrowskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na krótki, maksymalnie 5 minutowy film, którego motywem przewodnim będzie idea solidarności.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce 05.09.2010, a rozdanie nagród odbędzie się podczas koncertu upamiętniającego podpisanie Porozumień Sierpniowych, organizowanego w Katowicach przez Zarząd Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność”.

 

29. Śląsk. Dynamiczna Machina czy kuźnia z wygaszonym piecem?24 maja w restauracji Oko Miasta na katowickim Rondzie im. gen. Ziętka została zorganizowana konferencja na temat wyzwań i problemów przed jakimi stoi Województwo Śląskie.

 W ramach konferencji odbyły się dwa panele tematyczne:

·        „Od środka”- oczami aktorów śląskiej samorządności, z udziałem Wojciecha Czecha, Stanisława Pięty, Grzegorza Tobiszowskiego i Piotra Uszoka

Moderatorem dyskusji był dr Tomasz Pietrzykowski

·         „Z zewnątrz”- oczami obserwatorów, z udziałem dra hab. Adama Bartoszka ,Marka Czyża, Prof. Andrzeja Piaseckiego, Witolda Pustułki i Marcina Zasady Wojciech Czech

Moderatorem dyskusji był dr Marek Migalski

 

30. Daj piątaka na zwierzakaAkcja pomocy schronisku dla zwierząt z terenu Oświęcimia. Schronisko zostało zalane podczas powodzi jaka nawiedziła Polskę w 2010.  

 

31. Pokaż swojego politycznego zwierza/ przytulasz czy strzelasz. Inicjatywa mająca skłonić Bronisława Komorowskiego do zaprzestania uczestnictwa w polowaniach.
 70 osób nadesłało zdjęcia swoich pupili na specjalnego fotobloga w akcie poparcia dla inicjatywy.

 

32. Przedwyborcza mobilizacja pod hasłem „Przebrała się miarka głosuję na Jarka”

W ramach akcji powstało 5 wideo-spotów z udziałem młodych ludzi, którzy tym sposobem zachęcali młody elektorat do oddania głosu na Jarosława Kaczyńskiego.

 

33. Sygnał poparcia dla TVP 3w związku z pogarszającą się sytuacją finansową TVP Katowice pracownicy biura posła ułożyli napis składający się z 8 metrowych liter I () TVP K-CE na placu przed Spodkiem w Katowicach.

 

34. Konkurs Obiektywnie ŚląskieDr Marek Migalski objął patronatem honorowym konkurs, którego celem  jest ukazanie w obiektywie śląskiej kultury, tradycji, różnorodności oraz symboli charakterystycznych dla tego regionu za pomocą krótkiego fotoreportażu.
Prace należy zamieszczać na stronie www.obiektywnieslaskie.pl

 

35. Odsłonięcie Galerii bohaterów.W środę 23 czerwca pracownicy biura wraz z zaproszonymi uczestnikami konkursu Szukamy bohaterów oraz sympatykami tej idei, dokonali uroczystego odsłonięcia Galerii bohaterów- malowidła ściennego w tunelu łączącym ulice Mielęckiego i Wojewódzką w Katowicach. Obrazy przedstawiają dziewięć postaci historycznych, odkrytych dzięki młodzieży, która wzięła udział w konkursie. Przybyli goście zwiedzili Galerię i wzięli udział w plenerowej lekcji historii dotyczącej każdej z przedstawionych bohaterów. Wydarzenie było relacjonowane przez Silesia TV, Dziennik Zachodni, Echo Miasta oraz Radio EM i Radio Fest.   

 

36. Konferencja prasowa w sprawie upamiętnienia Konstantego Wolnego

10 lipca 2010r. w willi Marchołt odbyła się konferencja dotycząca rozpoczęcia starań o nadanie imienia Konstantego Wolnego Bibliotece Śląskiej. W konferencji wzięli udział: wnuk Konstantego Wolnego, Konstanty Wolny , uczniowie LO im. Adama Mickiewicza z Katowic, a jednocześnie pomysłodawcy akcji : Dawid Dominiak, Robert Krusiński , Marcin Romański. Spotkanie poprowadził dr Marek Migalski. Wnuk Konstantego Wolnego, Konstanty Wolny przybliżył postać dziadka, ze szczególnym uwzględnieniem jego wkładu w powstanie Biblioteki Śląskiej. Pomysłodawcy akcji zaprezentowali stronę internetową poświęconą  Konstantemu Wolnemu, którą stworzył jeden z nich, Dawid Dominiak.

 

37. Tropem Warszawskiej Syrenki czyli gry plenerowe dla dzieci

W imprezie udział wzięły dzieci z półkolonii organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich, podopieczni Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” z Chorzowa, oraz mali uczestnicy półkolonii organizowanych przez Katolicką Fundację Dzieciom w Parafii przy Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła z Katowic.

Dzieci wcieliły się w rolę agentów z Tajnej Jednostki Błyskawica i ruszyły tropem skradzionej Warszawskiej Syrenki. Nasi agenci odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, oraz zmagali się z zadaniami sportowymi: odkrywali tajne szyfry i poszukiwali sejfu  z zakodowaną wiadomością, pokonywali labirynty i popisywali się swoją imponującą wiedzą na temat krajów europejskich.

Projekt zrealizowany we współpracy z:

Wojewódzkim Parkiem Kultury i Wypoczynku, Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Zabytkową Kopalnią Węgla Kamiennego Guido w Zabrzu, Funkcjonariuszami Katowickiej Komendy Straży Miejskiej oraz Funkcjonariuszami Komendy Straży Miejskiej z Chorzowa.

Patronat honorowy objął Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Dariusz Biel, patronat medialny objęło Echo Miasta

38. Konkurs Białoruś wielu kultur – konkurs fotograficzny skierowany do licealistów i studentów mieszkających na terenie Białorusi. Idea konkursu ma czysto artystyczny wymiar, który pozwala nam bliżej poznać kulturę białoruską przez pryzmat fotografii. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 16 września 2010.

 

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka